Skip to content
De voordeligste drogist in de Benelux

Nurofen Fastine liquid caps 200 mg (10st)

Productomschrijving

Nurofen Fastine Liquid Caps 200 mg, capsule, zacht

Geneesmiddel RVG 102120 AV

Claims 
Ibuprofen behoort tot een groep medicijnen die niet-steroïde ontstekingsremmers (NSAID’s) worden
genoemd. Deze medicijnen bieden verlichting doordat ze invloed hebben op de manier waarop het
lichaam reageert op pijn en hoge temperatuur. Nurofen Fastine wordt gemakkelijk in het lichaam
afgebroken en de werkzame stof die uit de capsule vrijkomt, wordt gemakkelijk door het lichaam
opgenomen om snel naar de plaats van de pijn te gaan.

Waarvoor wordt dit middel gebruikt 
Nurofen Fastine wordt gebruikt voor kortdurende symptomatische behandeling van:
- matige tot gemiddelde pijn als hoofdpijn, kiespijn, menstruatiepijn
- koorts en pijn bij verkoudheid.

Voor toepassing bij volwassenen, jongeren en kinderen vanaf 20 kg (ongeveer 6 jaar oud).

Niet gebruiken bij 
- Als u allergisch (overgevoelig) bent voor ibuprofen, ponceau 4R (E124) of voor een van de andere stoffen in dit geneesmiddel. 
- Als u ooit last heeft gehad van kortademigheid, astma, loopneus, zwelling van uw gezicht en/of handen of galbulten nadat u ibuprofen, acetylsalicylzuur of andere, vergelijkbare pijnstillers (NSAID’s) heeft gebruikt.
- Als u een maagzweer of maagbloeding heeft (of twee of meer episoden van een maagzweer of maagbloeding heeft doorgemaakt).
- Als u een voorgeschiedenis heeft van een maag-darmbloeding of -perforatie in samenhang met eerdere behandeling met NSAID’s.
- Als bij u sprake is van een ernstige lever- of nierziekte of hartfalen.
- Als de patiënt een kind is met een lichaamsgewicht lager dan 20 kg.
- Als bij u sprake is van een hersenbloeding of een andere actieve bloeding.
- Als bij u sprake is van niet-opgehelderde stoornissen in de bloedaanmaak.
- Als u lijdt aan ernstige uitdroging (veroorzaakt door braken, diarree of onvoldoende vochtinname).
- Tijdens de laatste drie maanden van de zwangerschap
 
Samenstelling 
Werkzame stof: Elke capsule bevat 200 mg ibuprofen
Hulpstoffen: 
Vulling:
- Macrogol 600
- Kaliumhydroxide (minimale zuiverheid 85%)
- Gezuiverd water
Omhulsel van de capsule:
- Vloeibaar sorbitol (E420), gedeeltelijk gedehydreerd
- Gelatine
- Ponceau 4R (E124)
Inkt:
Opacode WB white NS-78-18011 (bestaand uit titaandioxide (E171), propyleenglycol, hydroxypropylmethylcellulose (E464)

Dosering 
Bij volwassenen en jongeren vanaf ongeveer 40 kg:
Aanvangsdosis: neem 1 of 2 capsules (200 mg of 400 mg ibuprofen) met water in. Neem indien nodig extra doses van 1 of 2 capsules (200 mg tot 400 mg ibuprofen) in, maar neem nooit meer in dan in totaal 6 capsules in 24 uur. De periode tussen twee doses mag voor de dosis van 200 mg niet korter zijn dan 4 uur en voor de dosis van 400 mg niet korter dan 6 uur.

Bij kinderen vanaf 20 kg (ongeveer 6 jaar) tot 39 kg lichaamsgewicht:
Nurofen Fastine mag bij kinderen alleen worden gebruikt als zij ten minste 20 kg wegen. De
maximale totale dagdosis ibuprofen bedraagt 20-30 mg per kg lichaamsgewicht, verdeeld over 3 tot 4
enkelvoudige doses. De periode tussen twee doses mag niet korter zijn dan 6 uur. U mag de maximale
aanbevolen dagdosis niet overschrijden. De totale dosis van 30 mg/kg per 24 uur mag nooit worden
overschreden. Voor Nurofen Fastine kunt u voor kinderen de volgende toedieningsinstructie
toepassen:

Kinderen 20 kg – 29 kg - 1 capsule (200 mg): Neem na een tussenpoos van ten
minste 8 uur indien nodig nog een capsule in. Per 24 uur mogen niet meer dan
3 capsules (tot 600 mg ibuprofen) worden ingenomen

Kinderen 30 kg – 39 kg - 1 capsule (200 mg): Neem na een tussenpoos van ten
minste 6 tot 8 uur indien nodig nog een capsule in. Per 24 uur mogen niet meer dan
4 capsules (tot 800 mg ibuprofen) worden ingenomen.

Aanwijzingen voor het gebruik 
Slik de capsules met water door

Lees voor gebruik de bijsluiter.

Let op! Bij dit product kan een dosering op gewicht van toepassing zijn, kijk dit na in de bijsluiter. Let op de maximale dagdosering

Verantwoordelijk voor het in de handel brengen:
Reckitt Benckiser Healthcare B.V.
Siriusdreef 14
2132 WT Hoofddorp

 

 

Overige informatie over dit product

SKU
899775
Merk
Nurofen
EAN
05000158106017
Inhoud
10st
Ingrediënten
Stof: ibuprofen - Hoeveelheid: 200 mg
Gebruik / dosering
4-8 uur tussenpozen aanhouden; innemen met water, niet kauwen
Houdbaarheid
31- Niet meer gebruiken na uiterste houdbaarheidsdatum. Te vinden op doordrukstrip na EXP staan een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.
Allergeneninformatie
Niet gebruiken bij allergie voor n van de stoffen in dit medicijn. Maagdarmbloeding , maagzweer, maagbloeding of-perforatie, ernstige lever-,nier-,hartfalen. Sprake is van een hersenbloeding of andere actieve bloedingen. Niet opgehelderde stoornissen in de boedaanmaak. Gedurende de laatste 3 maanden van de zwangerschap. Lichaamsgewicht lager dan 20 kg. Ernstige uitdroging.
Geschikt vanaf
Vanaf 6 jaar
RVG registratienummer
102120
RVH registratienummer
102120
GPC
10000856
Aanbevolen dosering
1 -2, afhankelijk gewicht
Maximale dosering
3 - 6, afhankelijk gewicht
Gebruiksadvies
4-8 uur tussenpozen aanhouden; innemen met water, niet kauwen
Bewaaradvies
6- Buiten bereik en zicht van kinderen houden in goed afgesloten oorspronkelijke buitenverpakking beneden de 25 C.
Advies voor weggooien
Spoel geneesmiddelen niet door gootsteen of WC en gooi niet in prullenbak.
Bijwerkingen en waarschuwingen
Voor gebruik met arts overleggen bij: hart- of vaatziekten, maag- of darmaandoeningen of verhoogd risico hierop, bij slechte nierfunctie, astma, zwangerschap, psoriasis, gebruik andere medicijnen of bij een leeftijd ouder dan 70 jaar. Intolerantie bepaalde suikers. Kan vruchtbaarheid benvloeden. Niet i.c.m. bepaalde andere geneesmiddelen. Bij koorts niet langer dan 3 dagen gebruiken, bij pijn niet langer dan 4 dagen.
Toedingingsvorm
liquid capsules
Gebruiksindicatie
1 -2, afhankelijk gewicht
Gebruik tijdens zwangerschap
Nee
Gebruik tijdens borstvoeding
Ja, korte tijd
Gebruiksbeperking
Intolerantie bepaalde suikers. Kan vruchtbaarheid benvloeden. Niet i.c.m. bepaalde andere geneesmiddelen. Bij koorts niet langer dan 3 dagen gebruiken, bij pijn niet langer dan 4 dagen.
Huisarts bezoeken
Als er sprake is van langer dan twee weken pijnklachten of al langer dan een week griepverschijnselen die niet verbeteren.Bij drie dagen per week of vaker pijnstillers nodig hebben tegen hoofdpijn. Bij gebruik van een NSAID en last krijgt van de maag of donkerzwarte ontlasting.
Toepassen bij
Ontstekingsremmend, koortsverlagend en pijnstillend.
Werkzame stof
Stof: ibuprofen - Hoeveelheid: 200 mg
Contra-indicaties
Niet gebruiken bij allergie voor n van de stoffen in dit medicijn. Maagdarmbloeding , maagzweer, maagbloeding of-perforatie, ernstige lever-,nier-,hartfalen. Sprake is van een hersenbloeding of andere actieve bloedingen. Niet opgehelderde stoornissen in de boedaanmaak. Gedurende de laatste 3 maanden van de zwangerschap. Lichaamsgewicht lager dan 20 kg. Ernstige uitdroging.

Doordat producten regelmatig vernieuwd worden, kan de geleverde verpakking afwijken van de verpakking op de afbeeldingen.

Stel een vraag over dit product

Specifieke vragen over de werking of inhoud van dit product? Stel uw vragen via drogist@droginet.nl. Voor alle overige vragen staat de klantenservice natuurlijk voor u klaar.

Bezorgkosten voor dit product

Nederland, besteding tot € 74,95 € 4,95
Nederland, besteding vanaf € 74,95 Gratis
België, besteding tot € 74,95 € 5,95
België, besteding vanaf € 74,95 Gratis
Duitsland € 5,95